Zastrzeżenie znaku towarowego – Podkarpackie

Jeśli są Państwo przedsiębiorcami, w ramach prowadzonych przez Was czynności może pojawić się konieczność zastrzeżenia znaku towarowego. Działania tego typu zapewniamy w całym województwie podkarpackim, w tym między innymi w Tarnobrzegu i Stalowej Woli, ale obsługujemy też klientów z Warszawy i innych zakątków naszego kraju. Znak towarowy to wizytówka firmy. Można nawet powiedzieć, że to najbardziej skompresowany komunikat, jaki przedsiębiorstwo wysyła do sowich klientów i partnerów. Właśnie dlatego należy dbać o sterylność i higienę przekazu, czyli ograniczyć możliwość wykorzystania znaku przez osoby trzecie i do tego niepowołane. Warto dodać, że działania związane z procedurą zastrzegania znaku najlepiej powierzyć sprawdzonej i cieszącej się uznaniem kancelarii, stąd polecamy się Państwa uwadze i pozostajemy do Waszej dyspozycji. Serdecznie zapraszamy już dziś!

Zastrzeżenie znaku towarowego w województwie podkarpackim – przebieg i korzyści

Mogą zlecić nam Państwo zastrzeżenie znaku nie tylko w Polsce, ale też na obszarze Unii Europejskiej, a nawet daleko poza naszym kontynentem. Bez względu na to, do jakiego organu zgłaszana będzie aplikacja, zawsze wnikliwie przyglądamy się sprawie i zbieramy dokumentację, po czym zostaje ona przesłana do:

  • Urzędu Patentowego RP (znak towarowy krajowy),
  • Urzędu Europejskiego do spraw Własności Intelektualnej (znak towarowy unijny),
  • Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (znak towarowy międzynarodowy).

Przeprowadzenie procedury daje konkretne korzyści. Zastrzeżenie znaku wiąże się między innymi z:

  • ochroną domeny internetowej,
  • możliwością wydania zakazu posługiwania się znakiem osobom nieuprawnionym,
  • możliwością dochodzenia swoich praw względem podmiotów naruszających prawa do znaku.

Zatem jeśli planują Państwo zastrzeżenie znaku towarowego, zachęcamy, by skontaktować się ze specjalistami z naszej kancelarii. Jak już wspomnieliśmy, obsługujemy nie tylko klientów z województwa podkarpackiego, ale też innych zakątków Polski.