O nas

W kancelarii ViaMarca IP oferujemy unikalne podejście oparte na naszym doświadczeniu. Założyciel kancelarii – Karol Gajek – jest adwokatem i rzecznikiem patentowym z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie prawa własności intelektualnej, zdobytym w renomowanych kancelariach prawnych, a także w Urzędzie Patentowym RP (UPRP) oraz Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Szczególny nacisk kładziemy na przygotowywanie innowacyjnych strategii IP. Doradzamy, jak skutecznie eliminować ryzyka i chronić prawa własności intelektualnej zarówno w Polsce, jak i na świecie oraz podejmujemy wszelkie działania, aby uzyskać odpowiednią ochronę. Prowadzimy spory dotyczące praw własności intelektualnej specjalizując się w sprawach dotyczących znaków towarowych, wzorów przemysłowych oraz nieuczciwej konkurencji. Reprezentujemy klientów przed UPRP, EUIPO, sądami powszechnymi, w tym Sądem Najwyższym, sądami administracyjnymi, w tym Naczelnym Sądem Administracyjnym, a także przez Trybunałem UE w Luksemburgu.

Przywiązujemy dużą wagę do profesjonalizmu i kreatywności w rozwiązywaniu problemów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze relacje z klientami były oparte na zaufaniu i jasnych zasadach współpracy. Nasze doświadczenie i zrozumienie rynku sprawiają, że nasze usługi spełniają najwyższe standardy.

Karol Gajek

Założycielem kancelarii jest Karol Gajek, adwokat, rzecznik patentowy, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego, oraz Studium Podyplomowego Własności Przemysłowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Karol przez wiele lat zdobywał doświadczenie w pracy w renomowanych kancelariach, tak prawno-patentowych, jak i dużych kancelariach ogólno-prawnych. Wcześniej przez trzy lata pracował w Departamencie Znaków Towarowych Urzędu Patentowego RP, gdzie po zdaniu egzaminu eksperckiego udzielał prawa ochronne na znaki towarowe. Odbył także półroczny staż w Departamencie Znaków Towarowych EUIPO w Alicante – agencji Unii Europejskiej zajmującej się rejestracją wspólnotowych znaków towarowych i wzorów przemysłowych. W kolejnych latach był prelegentem na licznych konferencjach i seminariach poświęconych własności intelektualnej, na których przedstawiał głównie tematykę prawa znaków towarowych, oraz zarządzania własnością intelektualną.

Karol jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie (nr wpisu 5308), oraz wpisany jest na listę rzeczników patentowych prowadzoną przez Urząd Patentowy RP (nr wpisu 3236). Jest także profesjonalnym pełnomocnikiem w EUIPO (nr wpisu 42389). Karol jest aktywnym członkiem organizacji międzynarodowych zajmujących się znakami towarowymi International Trademark Association (INTA) i Pharmaceutical Trade Marks Group (PTMG).

Karol został indywidualnie nominowany w zestawieniu “The Legal 500 EMEA – 2019”, jako rekomendowany prawnik w zakresie własności intelektualnej w Polsce (“Recommended Lawyer: Intellectual Property”). Jest również współautorem publikacji „International Comparative Legal Guide to Trade Marks – Global Legal Group”, w której od kilku lat przedstawia system prawny znaków towarowych w Polsce.

Zespół

Nasz zespół stanowią profesjonaliści z dużym doświadczeniem zawodowym (rzecznicy patentowi, radcy prawni, prawnicy). Nasz kancelaria współpracuje także na stałe z kilkunastoma polskimi i zagranicznymi kancelariami, tak o profilu ogólnoprawnym jak i prawno-patentowym. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalne doradztwo także w sprawach opartych na obcych systemach prawnych oraz w sprawach, w których własność intelektualna przenika się z innymi gałęziami prawa i różnymi dziedzinami nauki.

Współpraca

We współpracy z klientami kierujemy się kilkoma podstawowymi zasadami: lojalnością, przyjaznym i szczerym podejściem, elastycznością we współpracy, oraz responsywnością. Zawsze robimy wszystko, aby zapewnić profesjonalną obsługę prawną zgodnie z otrzymanymi wytycznymi.

Świadczymy usługi online. Pomimo tego, że działamy również jak klasyczna kancelaria prawna, to większość naszych klientów wybrała formułę, w której świadczymy usługi wyłącznie poprzez Internet. Tak jest po prostu prościej, taniej i szybciej, a my cenimy czas przedsiębiorców. Z drugiej strony doskonale znając specyfikę doradztwa w sprawach własności intelektualnej wiemy, że w większości spraw jesteśmy w stanie skutecznie doradzić kontaktując się z klientem za pomocą emaili, telefonicznie i poprzez komunikatory internetowe.

W zależności od specyfiki pracy oraz życzeń klienta stosujemy różne zasady dotyczące wynagrodzenia za wykonaną pracę:

Naszym celem jest budowanie trwałych relacji z klientem, zarówno poprzez oferowanie usług najwyższej jakości, jak i poprzez elastyczne podejście do ekonomicznych aspektów wzajemnej współpracy.

Rejestracja znaku towarowego świętokrzyskie