Zastrzeżenie znaku towarowego – Warszawa

Zastrzeżenie znaku towarowego to działanie, które warto podjąć. Znak towarowy to przecież symbol i pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl w związku z konkretnym podmiotem, marką lub produktem. Zastrzeganiem znaków towarowych zajmujemy się między innymi w Warszawie, ale warto dodać, że działania z tego obszaru prowadzimy też między innymi w Stalowej Woli oraz innych zakątkach regiony świętokrzyskiego. Istnieją co prawda firmy, dla których ochrona znaku nie jest koniecznością, a prowadzona przez nie działalność może być z powodzeniem realizowana bez dbałości o odpowiednią identyfikację wizualną. Na drugim biegunie są jednak te firmy, dla których uszczerbek na wizerunku równa się konkretnym stratom i właśnie z myślą o tych przedsiębiorstwach przygotowaliśmy swoją ofertę. Można przecież powiedzieć, że znak towarowy to konkretny, krótki, wręcz lapidarny komunikat, a o dyscyplinę i higienę komunikacji należy dbać, by tworzyć i rozwijać relacje z klientami i kontrahentami. Właśnie dlatego tak ważne jest, by odpowiednio wykwalifikowani fachowcy wszczęli procedury, które pozwolą zastrzec znak. Jeśli więc potrzebują Państwo naszej pomocy w tym aspekcie, serdecznie zapraszamy. Służymy klientom z Warszawy i całego Mazowsza.

Zastrzeżenie znaku towarowego w Warszawa – przebieg i korzyści

Zastrzeżenie znaku towarowego może obowiązywać tylko na terenie naszego kraju, ale też Unii Europejskiej, a nawet daleko poza naszym kontynentem. Wnioski o zastrzeżenie zgłaszamy zatem do:

  • Urzędu Patentowego RP (znak towarowy krajowy),
  • Urzędu Europejskiego do spraw Własności Intelektualnej (znak towarowy unijny),
  • Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (znak towarowy międzynarodowy).

Przeprowadzenie procedury daje konkretne korzyści. Zastrzeżenie znaku wiąże się między innymi z:

  • ochroną domeny internetowej,
  • możliwością wydania zakazu posługiwania się znakiem osobom nieuprawnionym,
  • możliwością dochodzenia swoich praw względem podmiotów naruszających prawa do znaku.

Doskonale widać, że zastrzeżenie znaku towarowego to zadanie, które warto zlecić wysokiej klasy fachowcom. Zapewniamy, że mogą liczyć Państwo na nasze doświadczenie, wiedzę i znajomość procedur.