Zastrzeżenie znaku towarowego – Świętokrzyskie

Zastrzeżenie znaku towarowego to zadanie, które należy zlecić fachowcom. Działaniem na tym obszarze zajmujemy się od lat, a zasięgiem obejmujemy praktycznie całe województwo świętokrzyskie. Jesteśmy dostępni między innymi dla klientów z Sandomierza, ale też okolic. Warto dodać, że działamy też w województwie podkarpackim. Znak towarowy to komunikat wysyłany w świat przez przedsiębiorstwo. Właśnie dlatego tak ważne jest, by chronić go przed osobami i podmiotami trzecimi. Istnieją co prawda branże, w których kwestia znaku towarowego i jego zastrzeżenia nie należą do kluczowych, ale wiele gałęzi przemysłu, firm usługowych i konkretnych marek nie może sobie pozwolić na to, by ktoś podszywał się pod ich renomę i dorobek. Właśnie w takich przypadkach warto sięgnąć po pomoc specjalistów, którzy przeprowadzą działania umożliwiające skuteczną ochronę znaku. Jeśli więc potrzebują Państwo naszego wsparcia w województwie świętokrzyskim, serdecznie zapraszamy już dziś!

Zastrzeżenie znaku towarowego w Świętokrzyskie – przebieg i korzyści

Zastrzeganie znaku to procedura podzielona na etapy. Najpierw należy wnikliwie przyjrzeć się sprawie i specyfice konkretnego podmiotu. Następnie zbierane są dokumenty, które to przesyła się do określonych organów. W zależności od preferencji i potrzeb naszych klientów, mogą to być instytucje o zasięgu krajowym, europejskim lub światowym. Można też zgłosić znak do wszystkich spośród wymienionych. Aplikację można zatem złożyć do:

  • Urzędu Patentowego RP (znak towarowy krajowy),
  • Urzędu Europejskiego do spraw Własności Intelektualnej (znak towarowy unijny),
  • Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (znak towarowy międzynarodowy).

Przeprowadzenie procedury daje konkretne korzyści. Zastrzeżenie znaku wiąże się między innymi z:

  • ochroną domeny internetowej,
  • możliwością wydania zakazu posługiwania się znakiem osobom nieuprawnionym,
  • możliwością dochodzenia swoich praw względem podmiotów naruszających prawa do znaku.

Jeśli rozważają Państwo wszczęcie procedury zastrzegania znaku towarowego, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy do Waszej dyspozycji na obszarze całego Świętokrzyskiego. Zapraszamy!